TYTAN PEWNOŚCI SIEBIE

Praktyczne ćwiczenia na podniesienie swojej pewności siebie na boisku jak i w życiu

Weź sprawy w swoje ręce i zbuduj Twoją pewność siebie

5/5
Spora wiedza i łatwość przekazu pozwala szybko pochłonąć i wprodwadzic w życie pozytywne wskazówki, łktóre wiele ułatwiają i pozwalają sobie szybciej poradzić z trudnymi sytuacjami.
Artur Warot
5/5
Potrafi zachęcić do rozwoju i pracy nawet jak masz mało czasu😉. Fantastycznie pracuje z młodzieżą wydobywając z młodych ludzi ich własne indywidualne zasoby. łWspierając i zachęcając do samorozwoju i do brania odpowiedzialności za własne życie 💪⚽️👌🧠❤
Justyna Borońska
5/5
Człowiek wielkiej energii, pewności siebie, który inspiruje i napędza do aktywnego dążenia do swoich celów.ł Profesjonalizm w każdym calu. Jestem zaszczycona, że mogę czerpać z tego Źródła.
Magdalena Cofała

Dla wielu zawodników piłki nożnej brak pewności siebie to główna przyczyna tego, że nie mogą się w pełni wykazać na boisku i pokazać co potrafią. 

Jeśli brak pewności siebie nie zostanie skorygowany taka sytuacja może utrzymywać się miesiącami lub nawet latami i doprowadzić do zrezygnowania z kariery piłkarskiej.

Jeśli jesteś takim zawodnikiem, to doskonale sobie zdajesz sprawę jak trudno jest grać z większą pewnością i wiarą w siebie mimo tego, że wiesz, że tego potrzebujesz. 

I również mimo tego, że wiesz, że większa pewność siebie by Ci pomogła, to pewnie nie wiesz jak to zrobić, ani nawet od czego w ogóle zacząć. Przez to, dążenie do większej pewności siebie może wydawać się misją niemożliwą do zrealizowania. 

Jak zwiększyć pewność siebie?

Niezależnie od tego ile razy Twoi bliscy, trener czy koledzy powiedzą do Ciebie:

Super grasz! Tylko potrzeba Ci więcej pewności siebie!

To pewność siebie to nie jest coś, co po prostu wybierasz i masz.  Nie wystarczy powiedzieć: acha, to teraz będę mieć więcej pewności siebie. 

Również nadzieja na to, że kiedyś ta pewność siebie sie pojawi tak znikąd nie jest dobrą strategią.

Dobra wiadomość jest taka, że pewność siebie można w sobie zbudować odpowiednimi ćwiczeniami mentalnymi. Ćwiczeniami, które faktycznie pozwolą Ci z czasem zwiększyć pewność siebie, i które kiedy wejdą Ci w nawyk będą Cię wspierać w osiąganiu coraz większej siły mentalnej tak w grze jak iw życiu.

I dokładnie takie praktyczne ćwiczenia, do wprowadzenia w życie od razu znajdziesz w tym szkoleniu.

TYTAN PEWNOŚCI SIEBIE

Praktyczne szkolenie online

+ 🎁 5 minut rozmowy z Trenerem Mentalnym Reprezentacji Polski U17 🙌 – zadaj pytanie i otrzymaj profesjonalną odpowiedź! 

47 zł

5/5
Uważam, że jest najlepszym trenerem mentalnym na świecieł bez dwóch zdań. Posiada ogromną wiedzę, bardzo motywuje do działania 👊 Zdecydowanie polecam 💪
Kamil Osiecki
5/5
Cieszę się, że poznałam tak wspaniałą wartościową osobę. Jestem przekonana, że to człowiek, który rozpala światło. Warto czerpać z tego co daje innym🤗ł
Ewa Grzegorczuk
5/5
Przekazuje bardzo dużo wiedzy i uświadamia człowieka , że zawsze można patrzeć pozytywnie i szukać tylko plusów
Aśka Pięta

Czy wiesz co jest najczęstszą przyczyną braku pewności siebie na boisku?

Wiązanie sukcesu swojego występu tylko z wynikiem meczu…

Jak tak robisz, to kiedy drużyna nie wygrywa, czujesz się źle, jakbyś zawiódł oczekiwania swoje lub innych. I to ma ogromny wpływ na Twoją pewność siebie.

Takie podejście jest z góry skazane na porażkę 😱

Dlaczego?

Dlatego, że wyniku nie możesz w pełni sam kontrolować, prawda? Piłka nożna to gra zespołowa.

Jeśli regularnie uzależniasz swoje poczucie pewności siebie od czegoś, co od Ciebie nie zależy, to… oddajesz swoje samopoczucie przypadkowi tak naprawdę.

A to osłabia Ciebie jako zawodnika, bo bez pewności siebie nie możesz dobrze grać (o tym było w poprzednim mailu).

Co zamiast tego? Co zrobić, żeby wzmocnić swoją pewność siebie na boisku?

Potrzebujesz skupić się na tym, co od Ciebie zależy. Nad czym masz pełną kontrolę.

Jest milion rzeczy oprócz gola, które muszą być wykonane dobrze na boisku przez zawodników, aby razem stworzyć wynik. Rzeczy, które możesz kontrolować i doskonalić, a które mają ogromny wpływ na przebieg meczu i po prostu robią różnicę.

Kiedy skupisz się na tym, co możesz kontrolować (zamiast na tym czego nie możesz – jak wynik meczu), nie tylko zaczniesz szybko ulepszać swoją grę, ale też budować pewność siebie na boisku. 


Zrobisz coś dobrego dla siebie i swojego rozwoju. Poczujesz się dobrze ze sobą i swoimi postępami. A wtedy Twoja pewność siebie wzrośnie. 

A to z kolei pomoże Ci grać jeszcze lepiej!

I powstaje efekt śnieżnej kuli – efekty są coraz większe i przychodzą coraz szybciej, a kariera zaczyna się rozpędzać.

To jednak samo się nie zrobi. Jeśli teraz nie masz w nawyku takiego myślenia, to potrzebujesz to w sobie wytrenować, najpierw świadomie kierując swoje myśli, dopóki nie wejdzie Ci to w tzw. krew. 

Praktycznie przykłady i ćwiczenia do pracy nad pewnością siebie zajdziesz w tym szkoleniu
TYTAN PEWNOŚCI SIEBIE

Pewni siebie zawodnicy też popełniają błędy

Powodem dla którego te błędy nie podkopują ich pewności siebie jest to, że nie mają wobec siebie nierealnych oczekiwań., jak np. grać idealnie i nie popełniać żadnych błędów.

Czego od siebie oczekują to, żeby dać z siebie na boisku wszystko i zagrać najlepiej jak potrafią.

Taka gra z samego założenia obejmuje popełnianie błędów. Jednak pewny siebie zawodnik rozumie, że jest to część gry i kiedy popełni błąd, jest w stanie natychmiastowo przejść dalej do gry w pełnym skupieniu, aby następną akcję wykonać jak najlepiej.  

Niezależnie czy źle podał, czy stracił piłkę, czy źle odczytał zagranie kolegi czy spudłował, gra dalej, nie poświęcając błędowi zbędnej uwagi.

Ponieważ nie jest możliwe zagrać meczu bezbłędnie. Nawet najlepsi zawodnicy zawsze popełniają błędy. (Tak, nawet w tych najlepszych meczach, z których są sławni).

Wzmocnisz swoją pewność siebie, kiedy przestaniesz oczekiwać od siebie perfekcji i wygrywania każdego meczu. Kiedy zamienisz skupienie na wyniku na skupienie na procesie. Kiedy przestaniesz się przejmować rzeczami, których nie jesteś w stanie kontrolować, a zaczniesz oceniać swoje postępy według tego nad czym masz pełna kontrolę.

 

Dokładnie jak wprowadzić to w życie znajdziesz w szkoleniu
TYTAN PEWNOŚCI SIEBIE

Twój trener mentalny

Nazywam się Rafał Pajnowski i odkąd pamiętam moje życie wypełnia sport i fascynacja piłką nożną. Byłem zawodnikiem, kapitanem, trenerem Ursusa Warszawa i Varsovii Warszawa. Jestem nauczycielem dyplomowanym, analitykiem gier zespołowych i trenerem mentalnym. Pracuję z reprezentacją Polski w piłce nożnej U17.

Rafał Pajnowski
Awans z Reprezentacją Polski U17 do Mistrzostw Europy Izrael 2022

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  • jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej,
  • jestem aktywnym nauczycielem dyplomowanym z 15 letnim doświadczeniem,
  • jestem absolwentem studiów podyplomowych „Analityk Gier zespołowych”,
  • Jestem aktywnym uczestnikiem klubu „Toastmasters”

TYTAN PEWNOŚCI SIEBIE

Praktyczne narzędzie do budowania pewności siebie na boisku

Fundament, który możesz wykorzystywać regularnie, aby trzymać rękę na pulsie swojego rozwoju jako piłkarza.