W mediach

Asystent Trenera: „Rafał Pajnowski – Jak zbudować mistrzowski zespół”

„Żeby drużyna stała się monolitem, musi wykonać pewna pracę, która ma na celu integrację grupy, wzajemne poznanie się, wyznaczenie swoich wartości i wspólne dążenie do obranych celów. Nigdy nie spotkasz się z dwoma identycznymi drużynami i sytuacjami występującymi w tych zespołach, jednak każdy trener musi być świadomy, ze drużyna musi przejść przez kolejne fazy formowania grupy, żeby dojść do mistrzostwa. Jednym z powodów braku wyników może być brak wiedzy na ten temat.”

– Rafał Pajnowski, asystent-trenera.pl

Przeczytaj artykuł:

https://sklep.asystent-trenera.pl/pl/p/Jak-zbudowac-mistrzowski-zespol/465

Łączy Nas Piłka: „Mistrzostwa Europy U-17 w Izraelu”

„Polacy aklimatyzują się w Izraelu od czwartku. W piątek trenowali przed południem, w bardzo dużym upale. W sobotę i niedzielę zajęcia odbywały się w godzinie meczu. O tej porze pogoda już tak nie dokuczała. Poza treningami Biało-Czerwoni ostatnie godziny przed meczem spędzili na zabawach integracyjnych oraz indywidualnych rozmowach z selekcjonerem Dariuszem Gęsiorem i trenerem mentalnym Rafałem Pajnowskim. Poza tym uczestniczyli w oficjalnej sesji zdjęciowej zorganizowanej przez UEFA, a także w spotkaniu z obserwatorem, który uczulił ich na sytuacje znajdujące się w tym roku pod lupą sędziów. W sobotę nasi reprezentanci analizowali również grę Francuzów.”

– Rafał Cepko, Łączy nas piłka

Przeczytaj artykuł:

https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/reprezentacja-mlodziezowa-u-17/mistrzostwa-europy-u-17-polacy-inauguruja-turniej-na

 

Łączy Nas Piłka: „Rafał Pajnowski Trener Mentalny Reprezentacji Polski U-17 – Wywiad”

„Pewność siebie, koncentracja, komunikacja czy zarządzanie emocjami to elementy, które wpływają na lepszą grę i nimi w głównej mierze zajmujemy się podczas zgrupowań. Takie działania doprowadziły nas do długo wyczekiwanych mistrzostw Europy w Izraelu. Takie elementy najlepiej wprowadza się w formie gier i zabaw, które budzą więcej emocji poprzez element rywalizacji.”

– Rafał Cepko, Łączy nas piłka

Przeczytaj artykuł:

https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/reprezentacja-mlodziezowa-u-17/mistrzostwa-europy-u-17-trener-mentalny-polakow-reakcja