RODZICU
BĄDŹ NAJLEPSZYM WSPARCIEM DLA MŁODEGO PIŁKARZA

Trening mentalny dla rodziców od trenera mentalnego reprezentacji Polski U15, U16 i U17

7 Kroków do prawidłowego rozwoju mentalnego na boisku jak i w życiu

Każdy odpowiedzialny rodzic trenującego dziecka zadaje sobie te pytania:

❓ Jak mogę pomóc dziecku rozwinąć większą pewność siebie?

❓ Jak mogę je wesprzeć w trenowaniu sportu?

❓ Czy powinienem je bardziej motywować?

❓ Jak nauczyć dziecko równowagi między sportem, nauką i czasem przed ekranem?

Rodzicielstwo samo w sobie jest wyzwaniem, a kiedy dziecko zaczyna trenować sport, pojawia się jeszcze więcej pytań, ale rodzi to też nową okazję.

Drogi rodzicu, sport to okazja do wspaniałego, wielokierunkowego rozwoju dla dziecka, a dla Ciebie do zbudowania wspaniałej relacji poprzez mądre wsparcie swojego piłkarza

Nie ma znaczenia, czy myślisz, że Twoje dziecko zostanie profesjonalnym sportowcem, czy nie.

Trenowanie w drużynie sportowej może być jednym z najlepszych okresów w życiu, który już zawsze będzie wspominać.

A Twoim zadaniem jest sprawić, że będzie to doświadczenie jak najbardziej pozytywne dla młodego człowieka, ale również rozwojowe. Bo lepszej okazji nie będzie.

Pomagając dziecku skupić się na indywidualnym rozwoju w tym okresie i wypracowaniu odpowiedniej postawy mentalnej:

✅  nie tylko pomożesz mu osiągać sukcesy w sporcie i czerpać z tego olbrzymią satysfakcję, 

✅  ale wyposażysz je też w podstawowe narzędzia do zarządzania sobą w każdym projekcie, co stanie się fundamentem, na którym będzie mogło zbudować swój sukces w przyszłości. W każdej dziedzinie życia.

Co się stanie jeśli tego nie zrobisz?

Piłka nożna, jak i sport w ogóle to są doświadczenia, w które wpisana jest spora presja.

Może nie od najmłodszych lat, ale w końcu przychodzi taki moment (9-10 lat), kiedy sport przestaje być tylko zabawą, a zaczyna być konkurencją i kiedy zaczyna chodzić przede wszystkim o wygraną. 

Do tego dochodzą wyzwania związane z interakcją z ludźmi – presja ze strony trenerów, kolegów zawodników, czasami też rodziców i ogólnie rówieśników.

To jest spore wyzwanie dla młodego człowieka. Jeśli nie zostanie on wyposażony w narzędzia do radzenia sobie z tą presją, to niepewność i wątpliwości szybko się pojawią i wezmą górę, a to będzie skutkować:

Na skutek czego najpierw zostaną zatrzymane postępy, bo zawodnik targany takimi wątpliwościami nie bierze odpowiedzialności za swoją grę, nie podejmuje ryzyka sportowej walki i oddaje grę innym.

Kolejno może to spowodować rezygnację ze sportu.

Ale co najgorsze, to wszystko może prowadzić do niskiej samooceny, która będzie miała wpływ na wszystko w życiu młodego człowieka. (Nie wspominając już o poważniejszych problemach, do których może to prowadzić)

👉 I Twoim, rodzicu zadaniem jest temu zapobiec.

Na szczęście tu znalazłeś rozwiązanie:

7 RZECZY, DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIESZ NAJLEPSZYM WSPARCIEM DLA SWOJEGO PIŁKARZA

Czyli sekrety mądrego i odpowiedzialnego wychowywania młodego sportowca

Otrzymasz tu krótkie i proste, potwierdzone naukowo pomysły, narzędzia, ćwiczenia i techniki, które pozwolą Ci wesprzeć swoje dziecko tak, aby sprawnie rozwijało się jako sportowiec i grało coraz lepiej, równocześnie budując w sobie pewność siebie, odporność psychiczną i dojrzałość we wszystkich aspektach – nie tylko samej gry, ale też przygotowania się do niej i zajęcia innymi obowiązkami.

+ 🎁 5 minut rozmowy z Trenerem Mentalnym Reprezentacji Polski U17 🙌 – zadaj pytanie i otrzymaj profesjonalną odpowiedź! 

Ten trening pomoże Ci wypracować takie zachowanie wobec dziecka i sposób rozmowy z nim, aby w pozytywny sposób je wzmacniać, ale też uczyć odpowiedzialności i poczucia sprawczości.

Otrzymasz też praktyczne porady jak samemu odnaleźć się w sytuacjach takich jak kibicowanie czy rozmowa po nieudanym występie.

O autorze

Nazywam się Rafał Pajnowski i odkąd pamiętam moje życie wypełnia sport i fascynacja piłką nożną. Byłem zawodnikiem, kapitanem, trenerem Ursusa Warszawa i Varsovii Warszawa. Jestem nauczycielem dyplomowanym, analitykiem gier zespołowych i trenerem mentalnym. Pracuję z reprezentacją Polski w piłce nożnej U15, U16 i U17.

Rafał Pajnowski
Awans z Reprezentacją Polski U17 do Mistrzostw Europy Izrael 2022. Ponad 3000 godzin pracy
  • jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej,
  • jestem aktywnym nauczycielem dyplomowanym z 15 letnim doświadczeniem,
  • jestem absolwentem studiów podyplomowych „Analityk Gier zespołowych”,
  • Jestem aktywnym uczestnikiem klubu „Toastmasters”
5/5
Spora wiedza i łatwość przekazu pozwala szybko pochłonąć i wprodwadzic w życie pozytywne wskazówki, łktóre wiele ułatwiają i pozwalają sobie szybciej poradzić z trudnymi sytuacjami.
Artur Warot
5/5
Potrafi zachęcić do rozwoju i pracy nawet jak masz mało czasu😉. Fantastycznie pracuje z młodzieżą wydobywając z młodych ludzi ich własne indywidualne zasoby. łWspierając i zachęcając do samorozwoju i do brania odpowiedzialności za własne życie 💪⚽️👌🧠❤
Justyna Borońska
5/5
Człowiek wielkiej energii, pewności siebie, który inspiruje i napędza do aktywnego dążenia do swoich celów.ł Profesjonalizm w każdym calu. Jestem zaszczycona, że mogę czerpać z tego Źródła.
Magdalena Cofała
5/5
Uważam, że jest najlepszym trenerem mentalnym na świecieł bez dwóch zdań. Posiada ogromną wiedzę, bardzo motywuje do działania 👊 Zdecydowanie polecam 💪
Kamil Osiecki
5/5
Cieszę się, że poznałam tak wspaniałą wartościową osobę. Jestem przekonana, że to człowiek, który rozpala światło. Warto czerpać z tego co daje innym🤗ł
Ewa Grzegorczuk
5/5
Przekazuje bardzo dużo wiedzy i uświadamia człowieka , że zawsze można patrzeć pozytywnie i szukać tylko plusów
Aśka Pięta

Co otrzymasz dołączając do tego szkolenia?

7 praktycznych lekcji:

1. Konstruktywna informacja zwrotna

Czyli w jaki sposób rozmawiać o wynikach i postępach dziecka, tak aby otrzymało konkretną informację, z którą może coś zrobić.

To nauczy też dziecko jak samemu oceniać swoje występy konstruktywnie tak, by nie wpadło w spiralę samokrytyki i negatywnych myśli.

(Uchylę rąbka tajemnicy: pochwały typu „super graliście” są takim samym błędem jak krytykowanie dziecka. Istnieją dużo lepsze sposoby)

2. Radzenie sobie z błędami

Nie ma dobrej gry bez popełniania błędów, niestety dzieci, szczególnie w szkole uczą się, że nie wolno popełniać błędów, co kompletnie nie sprawdza się ani w grze, ani w życiu.

Prawda jest taka, że na błędach najlepiej się uczymy, a porażki są główną składową sukcesu. 

Strach przed popełnieniem błędu hamuje potencjał rozwojowy Twojego dziecka. Naucz je odpowiednio podchodzić do błędów, a będzie nie do powstrzymania w życiu.

3. Wzorcowe kibicowanie

Kibicowanie to oczywista rola rodzica młodego piłkarza, to każdy wie. Ale jak to zrobić dobrze? Szczególnie kiedy emocje na meczu potrafią sięgać zenitu?

Znajdziesz tu podpowiedzi i praktyczne ćwiczenie do przemyślenia swojej postawy. Już zawsze będziesz przygotowany.

4. Trening decyzyjności

Każdy chce wychować pewne siebie dziecko, które jest aktywne i odpowiedzialne.

Często jednak jako rodzice, nieświadomie, uważając, że w ten sposób mu pomagamy lub je chronimy, robimy odwrotnie.

Decyzyjność to bardzo ważna cecha tak na boisku jak i w życiu. Dowiesz się tutaj jak wypracować ją u swojego dziecka od najmłodszych lat.

5. Redukowanie stresu

Uprawianie sportu wiąże się ze sporą presją, za dużo presji nie jest korzystne, jest stresujące i może zahamować potencjał.

Jest to jednak dobra okazja do tego, by nauczyć dziecko radzenia sobie z presją, co oczywiście będzie owocowało przez całe jego życie.

6. Wyznaczanie celów

Z doświadczenia  wiem, że praktycznie nikt nie wyznacza sobie celów, stąd wniosek, że nigdzie nas tego nie uczą.

A osobiste cele (np. na mecz, na sezon) są ważne, pomagają określić, do czego dążymy, a kiedy to osiągamy, jest to sukces. Taka spirala sukcesów jest wspaniałym sposobem na podniesienie pewności siebie i oczywiście ma ogromny wpływ na wewnętrzną motywację.

7. Aktywne słuchanie

Czasami wydaje nam się, że z kimś rozmawiamy, a faktycznie robimy coś zupełnie innego.

Praktyczne rady z tego rozdziału – jak słuchać, pomogą Ci budować świetną relację z dzieckiem i upewnić się, że jak będzie miało jakiś problem, to przyjdzie Ci powiedzieć i będziecie mogli razem go rozwiązać.

Tak się buduje rodzicielski autorytet i relację na lata. 

To właśnie rodzice powinni nauczyć dziecko podstawowych narzędzi mentalnych do radzenia sobie z wyzwaniami życia, najlepiej zaczynając od najmłodszych lat

W czym to szkolenie pomoże Tobie?

Praktycznie przećwiczysz pomoc dziecku w ustalaniu i realizowaniu celów, dzięki czemu wysposazysz je w fundamentalne narzędzie które wykorzysta w całym życiu

Wyposaży Cię w narzędzia do wykorzystania w codziennej rozmowie, dzięki którym jednocześnie będziesz rozwijać pewność siebie u dziecka jak i uczyć dziecko odpowiedzialności za swoje działania

Odpowie na pytania w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem, kiedy przeżywa np. przegraną albo kiedy Ty masz silne emocje na meczu

W jaki sposób Ty pomożesz swojemu dziecku kiedy z tego skorzystasz?

Wszystkie te umiejętności są niezbędne dla młodego człowieka aby cieszył się grą i kontynuował swoją sportową drogę.

Zamów trening i jeszcze dziś zacznij lepiej wspierać swojego piłkarza.

© 2024 Sportowy Trener Mentalny | Polityka prywatności | Regulamin